سوالات متداول

خانه > سوالات متداول

اطلاعات خرید

هزینه هر فاکتور هنگام خرید از فروشندگان همشهری شما رایگان می باشد. اما هنگام خرید از فروشگاه هایسایر مناطق ایران ،هزینه های ارسال مطابق هزینه های اعلامی شرکت ملی پست ایران می باشد.

با توجه به فاصله مکانی خریداران محترم از فروشنده فعال در لینسا مارکت این زمان متفاوت می باشد(ارسال هنگام خرید از فروشندگان همشهری شما به صورت روزانه می باشد)،زمان تقریبی بین شهری از ۲ الی ۴ روز کاری می باشد.

پس از ثبت سفارش بلافاصله فاکتور شما صادر و فروشنده از آن مطلع و اقدام به ارسال انجام خواهد شد.بعد از ثبت سفارش در کمتر از ۳ ساعت واحد پشتیبانی لینسا مارکت با شما تماس گرفته و روند تحویل کالا را برا شما شرح و تا دریافت کالا واحد پشتیبانی روند را پیگیری میکند.

مشتریان عزیز بلافاصله پس از تکمیل روند خرید میتوانند با مراجعه به حساب کاربری خود لیست خرید را همراه با جزئیات مشاهده نمایند.

هریک از فروشندگان محترم فعال در لینسا مارکت موظف هستن مطابق اطلاعاتی که در صفحه هر کالا ذکر میکنند گرانتی و ضمانت های مورد نظر را به خریدار ارائه نمایند که این مورد هم مورد نظارت کامل تیم پشتیبانی می باشد.

اطلاعات پرداخت

پس از خرید آنلاین کالا یا خدمات شما میتوانید اطلاعات پرداخت خود را در پنل کاربریتان مشاهده نموده .کلیه پرداخت ها از طریق درگاه های امن بانکی می باشد و پس از پرداخت وجه کالا تا زمان تایید دریافت کالا توسط خریدار،وجه مورد نظر در حساب فروشنده تسویه نمیشود .

لیستی می باشد که براساس انتخاب شما در حساب کاربری شما قابل مشاهده می باشد و هر زمان که قصد خرید داشته باشید میتوانید به راحتی به این کالا دسترسی داشته باشید.

درصورت دریافت محصول آسیب دیده یا تفاوت محصول دریافتی با محصول سفارش داده شده ، خریدار محترم میتواند بلافاصه با واحد پشتیبانی تماس گرفته و مراتب را اطلاع رسانی کند و مطمئن باشید هزینه کالا تا رفع مشکل در اختیار فروشنده قرار نمیگیرد.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

خریداران میتوانند به راحتی به صورت مستقیم با فروشنده ارتباط برقرار کرده و سوالات مورد نظر خود را از ایشان بپرسند اما لینسامارکت هرگونه مشکل در خرید های خارج از چهارچوب های تعریف شده را تضمین نکرده و مسئولیت مشکلات احتمالی به عهده خریدار می باشد.

جواب سوالتان را پیدا نکردید؟

در صورتی که جواب سوال خود را در بین سوالات ذکر شده در بالا دریافت نکردید میتوانید به یکی از روش های ذکر شده قسمت ارتباط با ما مراجعه کرده و با واحد پشتیبانی ارتباط برقرار کرده و مشکلات احتمالی خود را برطرف نمایند.لازم به ذکر است در صورت مراجعه به شبکه های اجتماعی لینسا مارکت میتوانید مشکلات احتمالی خود و یا بررسی های لازم را انجام دهید و یا با ارسال ایمیل به واحد مدیریت مشکلات خود را مطرح نمایید.